تبلیغات
عطــــر ماندگار

عطــــر ماندگار
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
.::برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی صلوات::.Lotusee


در زندگی روزمره اتفاق‌های بسیاری می‌افتد. ما با آدم‌های بسیاری ارتباط داریم. آدم‌هایی که دزد یا قاتل نیستند ولی به دلایلی فکر می‌کنند می‌شود دروغ‌های کوچک گفت و یا اصلا دروغ‌های کوچک را بی‌اهمیت می‌دانند. 

کسانی فکر می‌کنند می‌توان کمی دیگران را فریب داد، می‌توان شکلی از خود را که راست نیست به نمایش گذاشت. این افراد هیچ وقت صدمه‌ای که دروغ‌گویی به دیگران می‌زند را محاسبه نمی‌کنند.

یک نمونه می‌تواند در مورد کاری باشد که کسی آغاز کرده است. دوستی شروع کرده است به عکاسی و نظر ما را می‌خواهد و ما به خاطر احترام به او، به دروغ از عکس‌های او تعریف می‌کنیم. این کار باعث می‌شود او را فریب دهیم و بگذاریم تصور اشتباهی از خود داشته باشد، باعث می‌شود او اشتباه هزینه کند و خیلی چیزهای دیگر. اما فرد راست‌گو با صداقت نظر می‌دهد و باعث پیشرفت می‌شود. در نظر بگیرید کسی ده سال برای داستان‌نویسی وقت بگذارد برای این که دیگران به او می‌گویند داستان‌نویس خوبی است در حالی که هیچ کس از دوستانش راستش را به او نمی‌گویند. شاید بهتر است او برای کار دیگری تلاش کند. 

یک مورد روشنِ دیگر بیماری است. ممکن است فردی از اعضای خانواده بیماری سختی بگیرد. بیایید فکر کنیم که اطرافیان برای به خیالِ خودشان ناراحت نکردنِ او بیماری‌اش را به او نگویند، یا کمی او را که بالغ است فریب دهند. این فرد باید برای زندگی‌اش تصمیم بگیرد. خوب است بداند ممکن است فرصتش کم باشد و کارهایی را به این منظور انجام دهد. شاید در این شرایط بخواهد به عزیزانش بیشتر محبت کند. ما با راست نگفتن فرصت‌های او را می‌گیریم و بهتر بگویم به او صدمه می‌زنیم.

اگر اتفاق بدی دارد می‌افتد با دروغ نگفتن درباره‌ی آن و رویارویی با آن، می‌توانیم در کنار هم و با نیروی محبتِ هم بهتر سختیِ آن را پشت سر بگذاریم. خیلی وقت‌ها وقتی کسی بیماری سختی می‌گیرد همه غمگین می‌شوند و به دروغ به او می‌گویند یک مشکل کوچک است و حال ‌هم‌دردی خود را هم از او پنهان می‌کنند، چیزی که شاید فرد بیمار به آن نیاز دارد. راست‌گویی می‌تواند راه‌کارهای ممکن را زیاد کند، می‌تواند در شرایط سخت به ما آرامش دهد که می‌توانیم در کنار هم با مشکل روبرو شویم، که می‌توانیم دست هم را بفشاریم و کمکِ هم باشیم.

دروغ‌گویی عجیب زندگی را از شکل می‌اندازد و بدتر از همه دروغ دروغ می‌آورد و در نهایت روزی مغز آدم از ثبت این همه اطلاعات اشتباهی منفجر خواهد شد. از سوی دیگر راست‌گویی منبع قدرت است و به شما آسودگی و آرامش می‌بخشد. آدم راست‌گو نیازی نیست انرژی زیادی بگذارد برای مراقبت و نگهداری از دروغ‌هایش، آدم راست‌گو آرام است.

گرچه ممکن است برخی مثال‌هایی بیاورند و بگویند شرایط فرق می‌کند و شاید این راست‌گویی باعث شود بی‌گناهی بمیرد، ولی بیشتر این شرایط ذهنی و علمی- تخیلی هستند و ربطی به دروغ‌های کوچک که در زندگی روزمره عادت می‌شوند، ندارند. 

دوستی که در هر شرایطی به شما راست می‌گوید، دوست بسیار عزیزی است. شما می‌توانید به نظر او اعتماد کنید و رفتار اشتباه خود را بشناسید و تغییر دهید. راست‌گویی به ما آرامش می‌دهد، با دیگران مانند بزرگ‌سال رفتار کرده‌ایم و به آن‌ها می‌گوییم با ما مانند یک بزرگ‌سال رفتار کنند.

منبع:ورچین بلاگ
طبقه بندی: "دوستانه و متفرقه"، 
[ شنبه 7 آذر 1394 ] [ 10:15 ب.ظ ] [ محمد شریعتی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


عطر ماندگار !!!
زندگی، باغی است که اگر خارهای آن تحمل شود، سعادت خانواده به‌وسیله گل‌ها و بوی خوش آن تضمین می‌گردد. امروزه خانواده به آرامش و سلامت روان بیشتر از هر چیز دیگری محتاج است و اساس این آرامش در محیط خانه به نوع ارتباط بین زن و شوهر برمی‌گردد.انشالله که تمام جوانان ایرانی با ازدواج آگاهانه عطر باغ زندگیشان ماندگار شود.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir

گل نرگس*اللهم عجل لولیک الفرج*

پلاک خونی+ساخت لوگو صلواتی و...

http://h--h.mihanblog.com/

  • paper | زیبا مد | سبزک