تبلیغات
عطــــر ماندگار

عطــــر ماندگار
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
.::برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی صلوات::.
سحرگاهان از راه می‌رسد و تاریخ به تلخ‌ترین لحظه می‌نگرد كه باید در روزگار تجربه كند. تجربه‌ای تلخ در مسیر رسیدن به خورشید. مطلعی اندوه‌بار در غزل روزگار، كه خورشید غریبانه‌تر از همیشه به سوگ «آفتاب» خواهد نشست. غریبانه‌ترین طلوع خورشید در سحرگاهی كه پر از خون است. غریبانه‌ترین «فلقی» كه خون‌بارترین سحرگاه خویش را به تماشا می‌نشست. گام‌هایش كوچه‌ها را با تكراری نبض‌گونه می‌نوازد و لب‌هایش آرام آرام «كلمات آسمانی» را تكرار می‌كند: «لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلّا بِاللهِ.» تمام كوچه‌های زمین با گام‌های دلنوازش آشنا هستند و تمام كوچه‌های آسمان با زمزمه‌های دلنشینش.
شصت و سه سال زندگی، شصت و سه بهار و خزان توأمان، شصت و سه سال «علی» بودن در جهان خاكی؛ جهانی كه خداوند آن را محل آزمون‌های سخت قرار داد و علی علیه السلام سرافرازترین مرد در آزمون‌های سخت بود. شصت و سه سال زندگی در عالم خاك به پایان خود نزدیك می‌شود و حیات معنوی علی علیه السلام و طلوع حقیقت علوی در حال فرارسیدن است؛ اما چگونه رفتن اگر برای كسی مهم نباشد، برای علی علیه السلام بسیار مهم است؛ علی مرد میدان‌های سخت، مرد جهاد ـ هرگونه جهادی ـ مرد صبر و طاقت در تلخ‌ترین خاطره‌ها، مرد عبادت، مرد عرفان و عشق و حكمت، مرد فصاحت و بلاغت، مرد قرآن و نماز، انفاق و اكرام.
چگونه رفتن برای علی را باید «شهادت» رقم بزند كه علی خود شهید شاهد و شاهد شهید است؛ حاضر و ناظم در غیب و شهود. شهادت با علی سرافراز می‌شود و علی با شهادت به رستگاری می‌رسد، همان‌گونه كه در واپسین سحرگاهان شهادت فرمود: «فُزْتُ وَ رَبِّ الْكَعْبَه»؛ قسم به خدای كعبه كه رستگار شدم. آری، شهادت رستگاری است، رهایی از دردهای روزگار است، فراغت از بی‌وفایی همراهان و سست‌عهدی هم‌كیشان است. رهیدن از دام دنیاست و رسیدن به مقام قرب و وصول الی الله. دیدار با پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله است و پایان فراق پیامبر، پایان فراق و هجران سیده مظلومه فاطمه زهرا علیها السلام ! دیدار با زهرای مرضیه علیها السلام است، دیدار با حمزه و ابوذر و سلمان است، دیدار با مقداد و عمار است، دیدار با مادر و پدر بزرگوارش، دیدار با عزیزانش. سحرگاهان از راه می‌رسد و عطر شهادت در كوچه‌های كوفه به راه می‌افتد.
سحرگاهان از راه می‌رسد و مسجد كوفه به شمیم بهشت، خوش آمد می‌گوید.
سحرگاهان از راه می‌رسد و محراب مسجد كوفه واپسین نماز علی علیه السلام را به تماشا می‌نشیند.
سحرگاهان از راه می‌رسد و و محراب مسجد كوفه به علی علیه السلام و شهادت سلام می‌گوید.

فصل نامه اشارات

سید علی‌اصغر موسویطبقه بندی: "مناسبت های ملی-مذهبی"، 
[ دوشنبه 15 تیر 1394 ] [ 07:43 ب.ظ ] [ محمد شریعتی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


عطر ماندگار !!!
زندگی، باغی است که اگر خارهای آن تحمل شود، سعادت خانواده به‌وسیله گل‌ها و بوی خوش آن تضمین می‌گردد. امروزه خانواده به آرامش و سلامت روان بیشتر از هر چیز دیگری محتاج است و اساس این آرامش در محیط خانه به نوع ارتباط بین زن و شوهر برمی‌گردد.انشالله که تمام جوانان ایرانی با ازدواج آگاهانه عطر باغ زندگیشان ماندگار شود.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir

گل نرگس*اللهم عجل لولیک الفرج*

پلاک خونی+ساخت لوگو صلواتی و...

http://h--h.mihanblog.com/

  • paper | زیبا مد | سبزک