تبلیغات
عطــــر ماندگار

عطــــر ماندگار
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
.::برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی صلوات::.
رویدادهای به ظاهر اتفاقی روزمره ی ما، اتفاقی نیستند، دلیلی دارند و بهترین راه برای خداوند است تا حضور دائمی اش را در زندگی نشان دهد. چشمک های خداوند می تواند رویدادهای معمولی، شادی آور یا غم انگیز باشد، مهم نیست؛ آن چه اهمیت دارد، این است که می خواهد موجب تغییر مسیر زندگی شود.
بعضی اوقات چنان عرصه ی زندگی بر ما تنگ می شود که امید خود را در این مورد که زندگی نظم بزرگی دارد، از دست می دهیم و با وجود تلاش های بسیار، با ناکامی مواجه می شویم و هزگر تصور نمی کنیم که اوضاع درست شود اما اگر به اشارات خداوند توجه کنیم و خود را به آن بسپاریم، اوضاع تغییر می کند.
اصلاً چیزی به نام اتفاق وجود ندارد و آن چیزی هم که از نظر ما جنبه ی تصادفی دارد، از عمیق ترین منبع تقدیر سرچشمه می گیرد. زندگی همانند پازل پیچیده ای ست؛ هربار که یک قطعه از آن را می بینیم، کلافه می شویم که چگونه می توان این قطعات عجیب و غریب را با هم جور و پازل زندگی را کامل کرد؟! در کنار هم قرار گرفتن این پازل ها و کامل شدن آن، بر عهده ی خداوند است. فقط باید به اشارات او توجه کرد و هیچ چیز را تصادفی ندانست. پازل، کامل می شود، همه چیز امکان پذیر است. برای این منظور و برای این که خودمان را در مسیر تکامل قرار دهیم، راه کارهایی از کتاب «قدرت تفکر مثبت»، نوشته ی «نورمن وینسنت» در این قسمت آورده شده که با تمرین روزانه ی آن ها، می توانید به رؤیاهای تان نزدیک تر شده و زندگی تان بهتر گردد:
* تصویر ذهنی از این که موفق هستی، برای خودت بساز! هرقدر می توانی، دقیق باش و جزئیات را رعایت کن؛ برای نمونه این که چه می گویی، چه می کنی، با چه کسی هستی و... نگذار این تصویر در ذهنت کم رنگ شود.
* هر وقت فعل منفی به ذهنت آمد، فوری آن را حذف کن و بر تصویری که در آن، خودت را فردی موفق کشیده ای، متمرکز شو.
* به محض این که به نظرت رسید موانع، بزرگ و دست و پاگیر شده اند، ترس و نگرانی را به فراموشی بسپار.
* وقتی سر و کله ی مشکلی پیدا شد، منطقی با آن برخورد کن نه احساسی و بیش از حد لازم، به آن اهمیت و قدرت نده!
* به جای این که از پیشرفت و موفقیت دیگران ناراحت شوی، سعی کن از قدرت ها و توانایی آنان، مواردی را یاد بگیری و خودت را تحقیر نکنی، بلکه از آن به عنوان الگو استفاده کنی!
* فردی را در نظر بگیر که با کمک او، بتوانی شک و تردید را از خودت دور کنی. از او تقاضا کن که خودکم بینی درونی ات را نشانت دهد تا خودت آن دودلی ها و شک ها را لمس کنی.
* عشق درونی و عاری از حب نفس، برای استعدادها و خصلت های خودت تنظیم کن.
* با رفتارت، خودت را آن گونه که دوست داری، نشان بده. برای نمونه وقتی هیجان زده و پرشور و شوق حرف بزنی و تند و چابک راه بروی، دیگران گمان می برند که فعال و زرنگ هستی، در حالی که وقتی مِن مِن کنی و خمیده و سست راه بروی، مفهومی برعکس تداعی می شود.
* کلمه ی «غیر» را از اول کلمه ی «غیرممکن» بردار! با تغییر جهت دادن و برداشتن گام های کوتاه، هر هدفی به انجام می رسد و دشواری آن مهم نیست.
* تو در هر جایی، دوستی نزدیک به خود داری، پس گره های ترس را که به تو حکم می کند در هر چالشی تک و تنها هستی، باز کن و بگذار بزرگ ترین و قدرتمندترین دوستت به تو کمک کند. خدا نزدیک توست؛ پس همه چیز را رها کن و کار را به او بسپار.
* بزرگراهی که معتقدی به سرنوشت تو منتهی می شود، گاهی تاریک و بیغوله به نظر می رسد اما تو تنها نیستی. به راه خودت ادامه بده و در جست و جوی نشانه ها و علامت هایی تأکیدکننده باش که به تو بفهمانند در مسیری درست هستی. به زودی چشمک خداوند را خواهی دید.
* رویدادهای تصادفی و خواسته هایی که به اجابت رسیده اند، به طور قطع به تو می فهماند نظام برتری، زندگی ات را هدایت می کند.
* تو اختیار و آزادی انتخاب داری. تو می توانی از تمامی امکانات بالقوه ی خودت استفاده کنی یا مسیری دیگر را برگزینی. می توانی از طریق دعا، تجسم و آرزو کردن، روی آینده ات تأثیر بگذاری. وقتی استعداد الهی خود و موهبت های منحصر به فردت را با هم ادغام کنی، کم کم متوجه علائم و نشانه هایی از دلگرمی الهی خواهی شد. این ها تابلوهای راهنمای زندگی یعنی چشمک های خداوند هستند.
* پس از همین حالا شروع به برداشتن گام های کوچک کن و یک لحظه هم انرژی ات را بابت نگرانی در مورد این که مبادا چیزهایی سد راهت شوند، هدر نده! فقط به اهدافت توجه کن و به برداشتن گام های کوچک خود ادامه بده!
* به محض این که رؤیایت را جمع بندی کردی، وقتش رسیده که اقدام کنی؛ پس تصویر موفقیت ذهن خود را پیاده کن. مطمئن باش که اقدام تو، کاری طاقت فرسا خواهد بود اما ارزشش را دارد چرا که کار تو، زندگی توست.

ارتباط رویدادهای تصادفی با یکدیگر:
گاهی تابلوهای راهنمای خداوند، به صورت اتفاقات پیش پا افتاده و دقیقاً پیش روی خودت است اما اگر بترسی که مبادا لطمه ببینی، هرگز متوجه آن نمی شوی. حال، به خودت مربوط می شود که فعالانه در جست و جوی علائم باشی و به محض ظاهر شدن، آگاهانه مفهوم آن را در نظر بگیری. اگر تو هم مانند بیش تر مردم باشی، به افرادی که به زندگی ات وارد و از آن خارج می شوند، توجهی نمی کنی. از همین حالا، به افراد دوروبرت توجه کن! این افراد، جزئی از طرح بزرگ تو هستند؛ گاهی با فردی مواجه می شوی که نقطه ی عطفی در زندگی ات می شود و تو را به سوی مسیری کاملاً جدید می راند.
مراحلی که تو را متوجه می کند تا چشمانت را برای پیدا کردن او باز کنی:
* نگرش مثبت داشته باش. به محض مشاهده ی زوجی که در کنار هم شاد و مسرورند، فوری به خودت القا کن که تو هم یکی از آنان خواهی بود.
* حواست را متوجه خصلت های خوب خود کن و اخلاقی را که در مورد خودت دوست نداری، کنار بگذار و فعالیت های انرژی زایی که موجب تقویت روحیه ات می شود را انجام بده. برای خودت ارزش قائل شو و بدان که تو هم برای کسی که هسمر تو می شود، زوجی جذاب هستی.
* غصه خوردن بابت این که شریک روحی ات را پیدا نمی کنی، فایده ای ندارد. از ته دل مطمئن باش که تابلوهای راهنما برای هدایت تو وجود دارد اما باید درک کنی که شاید روی جدول زمانی مورد علاقه ی تو ظاهر نشود.
* مسیری که بنا به باور خودت به جاده ی سرنوشت الهی ختم می شود را دنبال کن. باید با سماجت، از حق خودت دفاع کنی؛ با این کار، کم کم متوجه تابلوهای راهنمایی الهی می شوی.
* چشمک خداوند در انتظار توست. توجه به رویدادهای به ظاهر تصادفی و علائم پرمفهوم، تو را مطمئن می کند؛ همه چیز یک نشانه است برای فرد هوشیار.

رویدادهای اتفاقی در کسب وکار:
همان طور که در سفر به سوی سرنوشت خودت هستی، گاهی هم در زمینه ی شغلی، به دوراهی می رسی. ناگهان جاده ای جدید برایت ظاهر می شود و تو را به مسیری کاملاً جدید می برد. شاید فرصتی نامنتظر پیش بیاید که موجب پیشرفت حرفه ای ات شود. شاید هم برعکس، موارد دلواپس کننده مانند بحران های مالی، تغییر شغل، ضرر و ورشکستگی و... موجب شود افرادی جدید، عقایدی نو و قوانین و مقرراتی تازه سر راهت سبز شود. از همه بدتر، شاید هم با فاجعه ای، زندگی ات زیرورو شود. بدون توجه به شرایط، یک چیز قطعی ست؛ تو هستی که بی ثباتی را احساس می کنی. تا وقتی احساس بی ثباتی تو به سمت یقین و اطمینان نرود، در مقطعی از زمان، طعم رنج و دردسر را می چشی. این جاست که باید چشمک های خداوند را ببینی، به دنبال اشارات خداوند بگرد.
خلاقیت در کسب و کار هم به صورت اشاره ای از خداوند است، بنابراین به محض این که راه حل خلاقانه ای به ذهنت رسید، آن را امتحان کن. همیشه کاغذی همراه خود داشته باش تا راه حل ها و ابتکارات شغلی را یادداشت کنی. از اشتباه کردن و به نتیجه نرسیدن، نترس! خلاقیت یعنی گاهی خارج از چهارچوب های استاندارد، قدم برداری. نباید برای نداشتن فکر خلاقانه بهانه آورد.
هر چه انسان از اشارات خداوند بیش تر بهره ببرد، این چشمک های خداوند، زیادتر و زیادتر می شوند.
سلسله رویدادهایی وجود دارند که هرچند اتفاقی به نظر می رسند، باز هم طراحی و سازمان دهی شده اند که این سازمان دهی در زندگی ما توسط خداوند انجام می شود. ما این گونه سازمان دهی های به ظاهر اتفاقی را نشانه ی این می دانیم که راهی که انتخاب کرده ایم، درست بوده است.
از حالا به بعد، هر وقت رویدادهای اتفاقی در زندگی ات رخ می دهد، باید بگویی: «چه قدر خوش شانسم! خدا خیلی هوای مرا دارد.»
منبع:نشریه شادکامی و موفقیت شماره 69
منبع: سایت راسخونطبقه بندی: "نشانه"،  "دوستانه و متفرقه"، 
[ سه شنبه 23 تیر 1394 ] [ 06:59 ب.ظ ] [ محمد شریعتی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


عطر ماندگار !!!
زندگی، باغی است که اگر خارهای آن تحمل شود، سعادت خانواده به‌وسیله گل‌ها و بوی خوش آن تضمین می‌گردد. امروزه خانواده به آرامش و سلامت روان بیشتر از هر چیز دیگری محتاج است و اساس این آرامش در محیط خانه به نوع ارتباط بین زن و شوهر برمی‌گردد.انشالله که تمام جوانان ایرانی با ازدواج آگاهانه عطر باغ زندگیشان ماندگار شود.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir

گل نرگس*اللهم عجل لولیک الفرج*

پلاک خونی+ساخت لوگو صلواتی و...

http://h--h.mihanblog.com/

  • paper | زیبا مد | سبزک